Yönetim Kurulu

Murat Demirer

(Başkan) 

1940 İzmir Urla doğumlu Murat Demirer, 1964 yılında İstanbul Teknik Üniversitesinin Mimarlık Bölümünden mezun olmuştur. Kendisi bugün DEMİRER Grup şirketleri haricinde ve inşaat sektörü dışındaki diğer birçok sektörde faaliyet gösteren şirketlerde yöneticilik ve danışmanlık yapmaktadır. EBSO Yönetim Kurulu Başkanlığı, EBSO Meclis Üyeliği, TOBB Türkiye Sanayi Odaları Konseyi Başkan Vekilliği İAOSB İdare Komitesi Başkanlığı, KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanlığı, ESBAŞ Yönetim Kurulu Üyeliği, EGEV Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapmasının yanı sıra halen Enda Enerji Holding A.Ş. ve Egenda’nın ortağıdır.

A.Fazıl Önder

(Başkan Vekili)

1952 yılında Isparta’da doğmuştur. E.Ü. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Pazarlama Bölümünden mezun olmuştur. Baba mesleği olan el halıcılığı ile ilgili Renk Halı ve Klasik Halı şirketlerinde görev
almış ve 1990 yılında Klasik Halı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığına getirilmiştir.

Ardından Renk Halı A.Ş.’yi satın almış ve bu şirketin sahibi olması sıfatıyla Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmiştir. Bununla birlikte Türelsan Evcil Hayvan ürünleri ve Gıda Ltd. Şti.’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Enda Holding A.Ş. ve Egenda A.Ş.’nin ortağıdır.

Süleyman Kamil Şenocak

(Üye)

Süleyman Kamil Şenocak, 1956 yılında İzmir’de doğmuştur. 1979 yılında Rhode Island Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 1991 yılından itibaren Agora Turizm ve Ticaret A.Ş. ‘de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir, 1991-2008 yılında Klimasan'da Genel Müdür, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yapmıştır. Enda Holding A.Ş.’nin ortağıdır.