Yönetim Kurulu

 
                Hüseyin Metin Tuncay

(Başkan)


1963 İzmir doğumludur. İzmir-Karşıyaka Erkek Lisesinin ardından 9 Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.
1985 yılından itibaren BBC Brown Boveri-İSVİÇRE, 1987 yılından 2001 yılına kadar Yaşar Holding bünyesindeki DESA, DESA-OTAK ve DESA Enerji Şirketlerinde Mühendis, Yönetici ve Üst Düzey Yönetici pozisyonlarında, 2001 yılından itibaren de ENDA Enerji Holding A.Ş.’de muhtelif pozisyonlarda görev almıştır. Halen ENDA Enerji Holding A.Ş. ve Grup Şirketlerinin Genel Müdürlük ve İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.Çalışma hayatı boyunca, gerek yurt içi (Ak Enerji, Zorlu Enerji, Enerjisa vb.) gerekse yurt dışında (GE, MAN, Siemens, Vattenfall, Alstom, BP, VATech) olmak üzere, muhtelif kaynaklara dayalı (Doğal gaz, kömür, hidroelektrik, jeotermal, rüzgar ve güneş) enerji üretim projelerinin; planlama, tasarım, imalat-montaj, işletme-bakım ve elektrik ticareti çalışmalarında görev almıştır.Yurt içi ve dışında muhtelif kuruluş ve derneklerdeki üyelikleri ve görevlerinin yanı sıra, yurt dışında muhtelif organizasyonlarda Türkiye’deki enerji sektörü üzerine sunum ve çalışmalarda bulunan Tuncay, evli ve 1 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.
                   
           
  Dalyan Ahmet Ersin

(Başkan Vekili)


1970 İzmir doğumlu olan Dalyan Ahmet Ersin, 1993 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1994-1998 yılları arasında sırasıyla Pınar Süt ve Süt Ürünleri A.Ş ve Eurogold Madencilik A.Ş şirketleri bünyesinde mali işler fonksiyonlarında görev almıştır. 1998-2008 yılları arasında Philsa Philip Morris Sabancı Sigara ve Tütüncülük A.Ş ve 2008-2009 yılları arasında Philip Morris International Rusya operasyonunda Operasyon Finans Müdürü görevlerini yerine getirmiştir. 2010 yılından itibaren Enda Enerji Holding bünyesinde yer almakta olup, grubumuzda Mali İşler Direktörü ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.